Agenda
Info
30 januari – 30 juni 2023
09:00 – 17:00
Locatie
Janskerk
Jansstraat 40
Haarlem
Kosten
gratisMeer informatie
noord-hollandsarchief.nlOrganisator
Noord-Hollands Archiefinfo@noord-hollandsarchief.nl
023-5172700
21 januari 2023
Rosart, revival van een lettersnijder
Jacques-François Rosart werkt tussen 1740 en 1759 in Haarlem als lettersnijder. Dit doet hij vooral voor de lettergieterij van Johannes en Izaak Enschedé. Hoewel hij veel mooie letters ontwerpt wordt hij in zijn eigen tijd niet echt gewaardeerd.
In deze tentoonstelling kijken hedendaagse typografen en onderzoekers nog een keer naar zijn oeuvre en komen tot een herwaardering. Het resultaat: een nieuw inzicht in deze begaafde autodidact en een digitale wedergeboorte van verschillende, ruim 250-jaar oude, lettertypen.
Deze tentoonstelling is vanaf 30 januari te zien in de Janskerk, het publiekscentrum van het Noord-Hollands Archief, aan de Jansstraat 40 te Haarlem. De tentoonstelling is geopend van maandag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur en elke derde zaterdag van de maand van 9.00-16.00 uur. Entree is gratis.
Maandag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur
Elke derde zaterdag van de maand van 9.00-16.00 uur
Gratis entree
En voor liefhebbers van de letters van J-F Rosart: hier is een mogelijkheid om een vereenvoudigde versie van de sierkapitalen (zoals hierboven afgebeeld) aan te schaffen:
https://skylinetype.com/product/columbine-24pt/