Vraag & aanbod Lot van 4 boeken over boekbinden

Vraag & aanbod

Prijs: 30 euro (BTW incl.); transportkosten excl.

Ophalen in: B9052 Gent (Zwijnaarde) - België

(Kan worden opgehaald of per post worden verstuurd)

Dit item is verkocht.

Atelier Coperta
Contactpersoon: Josée Van Loon
atelier.coperta@telenet.be

2 december 2019

Lot van 4 boeken over boekbinden

Voor deze 4 werken geldt: veel illustraties en foto’s (kleur en Z/W). Goede technische uitleg over boekbanden en hun constructie. Wordt verkocht als lot van 4 boeken. Onderdeel van inboedel die verkocht wordt wegens stopzetten van atelier (sinds 1993). U kunt bijgevolg een factuur krijgen voor BTW recuperatie.

(1) Westerse boekbindtechnieken van de Middeleeuwen. Auteur: Goddijn, Peter. Uitgever: Amsterdam, De Buitenkant. Jaar: 2006. ISBN 9076452636. Binding: Franse band, genaaid, halve band leder (geit, rood). Plat met gemarmerd papier door Josée van Loon (metaalkleurig). Gouden kopsnede. Gevarieerd kapitaalband (rood, zwart, baluw, wit & goud). Zwarte schutbladen. Kleurfoto’s op wit papier. Conditie: zeer goed, geen aantekeningen. Replica/dummy gebruikt voor demonstratie technieken aan studenten boekbinden. Gegeerd standaardwerk; boekbindtechnieken en boekversiering; uitgebreide beschrijving van techniek en gereedschap; foto’s van fraaie banden; 260 blz, uitstekend gedocumenteerd met tekeningen en foto’s.

(2) Het boekbindboek. Eenvoudige handleiding voor het oude handwerk. Auteur: Jan Kiel. Uitgever: Cantecleer. Jaar: 1979. ISBN:9789021307374 Binding: Hardcover. 143 blz. Conditie: goed, geen aantekeningen. Op het voorste schutblad een wit etiket; idem op achterkant van de frontispiece en het laatste wit blad van het boekblok. Dit is een eenvoudig maar zeer instructief werk voor beginnelingen. Onderwerpen: naaien en binden van boeken (ook kleine nuttige herstellingen) – Franse, Duitse en Engelse band wordt besproken en onderling vergeleken. Werken met leder, zelf maken van fantasie- en marmerpapier, het marmeren van leder, bandversiering, kartonnage enz… Mooi geïllustreerd met nuttige beschrijving van de benodigde gereedschappen.

(3) Kunstboekbinden in de Benelux. Auteur: Bernard, Georges. Uitgever: Bibliotheca Wittockiana. Jaar: 1988. 143+(1) blz. D/1988/3974/12. Binding: Softcover. Conditie: zeer goed, geen aantekeningen. Met foto’s van tentoonstelling van boeken (kleur en Z/W). Legendes bij de foto’s in het Nederlands en het Frans.

(4) Persoonlijk gesigneerd werk van Philip Smith (20/02/1985). The book: art & object. Auteur: Smith, Philip. Uitgever: P.Smith, Merstham, Surrey UK. Jaar: 1982. ISBN 10: 095014052X ISBN 13: 9780950140520. 68 blz. Met talrijke tekeningen en kleurfoto’s; veel referenties. Binding: Softcover. Conditie: zeer goed, geen aantekeningen. Op de frontispiece een wit etiket. Deze eigenzinnige en gerenomeerde boekbinder wil het verschil uitleggen tussen ambachtelijk en kunstboekbinden en waar volgens hem de grens ligt. Op zich voer voor interessante discussies. Legt de techniek uit van “feathering”.

1 gedachte over “Lot van 4 boeken over boekbinden”

Plaats een reactie

Berichten per e-mail

Wilt u de berichten op de Drukwerk in de Marge-site per e-mail ontvangen?
Schrijf u dan in door hieronder uw e-mailadres in te vullen.