Agenda

Info

24 april 2026
14:00 – 18:00

Locatie

Jansstraat 40
2011 RX Haarlem

Kosten
gratis
Meer informatie
mooimarginaal.org

Organisator

Stichting Laurens Janszoon Coster
Bert Rigters
info@mooimarginaal.org

24 maart 2026

Workshop Ambachtelijk Drukken in het Noord-Hollands Archief

Op vrijdag 24 april, om 14.00 uur is er, in het kader van de tentoonstelling Mooi Marginaal 9*, een workshop ambachtelijk drukken in de grafische werkplaats van het Noord-Hollands Archief, Jansstraat 40 in Haarlem.

In deze workshop krijg je de gelegenheid om op oude drukpersen zelf afdrukken te maken.
Er zijn in de werkplaats loden letters aanwezig om teksten mee te zetten.
De workshop wordt gegeven door Rozemarijn Oudejans van studio Zeedauw, Tilburg. Zij neemt jullie samen met Paul van Marissing van Grafisch Atelier Haarlem mee in de wereld van het drukken. Aan het eind van de workshop heb je een afdruk die je mee naar huis kan nemen, en één exemplaar dat tentoongesteld kan worden in de expositie van Mooi Marginaal.

De workshop is toegankelijk voor iedereen: zowel jong als oud. Iedereen die hiervoor belangstelling heeft is welkom. Om deel te nemen is geen voorkennis vereist. Deelname is kosteloos.
Graag wel van tevoren aanmelden bij info@mooimarginaal.org

De tentoonstelling is in april en mei 2026 in het Noord-Hollands Archief te zien.

* De stichting Laurens Janszoon Coster organiseert doorgaans de tweejaarlijks terugkerende tentoonstelling Mooi Marginaal en laat het mooiste ambachtelijk vervaardigde drukwerk zien, dat de afgelopen jaren in Nederland en Vlaanderen is gemaakt. Meer informatie op www.mooimarginaal.org

Plaats een reactie