Agenda
Info
11 juli 2025
10:00 – 17:00
Locatie
Boschdijkstraat 100
5211 VD Den Bosch
Kosten
€ 155,00Meer informatie
gadenbosch.nl/cursus/chine-colle/Organisator
Grafisch Atelier Den BoschSarah Linde
educatie@gadenbosch.nl
073 613 42 77
6 mei 2025
Cursus Chine-Colle, 11 juli 2025
Leer etsen afdrukken met de gelaagde en speelse Chine-Collé techniek.
Chine-Collé is uit een praktische oplossing ontstaan: Door een dun of semi-transparant papier te gebruiken boven op een stevige drager, kun je alle details van een fijnzinnige ets behouden bij het afdrukken.
Chine-Collé betekent letterlijk uit het Frans vertaald ‘China-lijm’. Het is dan ook een techniek waarbij, van vroeger uit, flinterdun papier uit China, Japan of India werd gebruikt om etsen of gravures direct af te drukken op heel dun en fragiel papier. Om te voorkomen dat het hele dunne papier kapot gaat tijdens het drukken wordt er tegelijk met het afdrukken een steviger papiersoort als drager onder het dunne papier gelegd met een lijmlaagje ertussen.
In deze cursus wordt Chine-Collé op een bredere manier ingezet. Je werkt met semi-transparant papier in diverse kleuren, door verschillende vellen over elkaar te plaatsen of deels te laten overlappen kun je je ets van kleur voorzien en/of spelen met het collageachtige effect.
Mee informatie en aanmelden: gadenbosch.nl/cursus/chine-colle/