Agenda

Info

2 april 2026
10:00 – 14:00

Locatie

Het Inkt Atelier (gevestigd in de Gruyterfabriek te ’s-Hertogenbosch)
Veemarktkade 8, 5222 AE ‘s-Hertogenbosch

Kosten
€ 185,00
Meer informatie
gadenbosch.nl/cursus/masterclass-natuurlijke-diepdruk-inkt/

Organisator

Grafisch Atelier Den Bosch
Sarah Linde
educatie@gadenbosch.nl
073 613 42 77

26 januari 2026

Masterclass Natuurlijke Diepdruk Inkt

In het kader van Light on Labs, bieden Grafisch Atelier Den Bosch (GA) en Het Inkt Atelier eenmalig een Masterclass aan, waarin je leert natuurlijke diepdruk inkt te maken.

Ben jij een professionele maker, heb je voldoende ervaring met diepdrukken* en zie je potentie in natuurlijke inkt maken voor jouw beroepspraktijk? Dan is dit een unieke gelegenheid om je te verdiepen in deze oude en tevens duurzame kennis.

Deze masterclass bestaat uit één dagdeel en vindt plaats in Het Inkt Atelier (gevestigd in de Gruyterfabriek te ’s-Hertogenbosch).

Je gaat onder leiding van natuurlijke inkt specialist en graficus Judith Rosema, het volgende leren:

– Manieren om inkt te maken van bloem en blad.
-Technieken om pigment te verkrijgen van plantaardig materiaal.
– Diepdruk inkt maken
– Diepdruk inkt uittesten met eigen ets/diepdruk plaat maximaal A5-formaat

*Je maakt met enige regelmaat gebruik van de diepdruk techniek, etsen, droge naald of toyobo (diepdruk variant). Het is van belang dat je het principe van het daadwerkelijke diepdrukken in de vingers hebt.

Voor meer informatie & aanmelden: gadenbosch.nl/cursus/masterclass-natuurlijke-diepdruk-inkt/

Docent: Judith Rosema
Datum: 2 april van 10.00-14.00 uur
Kosten: €185,00 (inclusief materiaal en BTW)
Aantal deelnemers: 8

Plaats een reactie