Atelier Ann Hoogendoorn

Na mooie omzwervingen, waarbij Ann wat van de wereld zag, maakte ze haar eigen droom waar. Ze ging naar de ‘kunstacademie’. Een tropenziekte, waarna een burnout (al bestond dat woord toen nog niet echt) waren boeien waarlangs haar koers zich openbaarde. Zo ook een ongeluk in het jaar voordat ze in 2005 afstudeerde aan de kunstacademie (HKU) in Utrecht.

De behoefte aan een woon/werk plek ontstond na jarenlang een atelier buitenshuis te hebben gehad. Ze vond haar plek en verhuisde naar de prachtige Ooijpolder bij Nijmegen. Voor meer licht, rust en ruimte.

Daar kwamen de Ana inkttekeningen met haiku’s tot stand in 2018 en verscheen in 2020 het eerste Ana Kunstboekje Ana. Het tweede Ana Kunstboekje Ana en Art kwam er in 2022 dankzij donateurs en bijdragen van het Prins Bernard Cultuurfonds, de Provincie Gelderland; Leve het Geven met behulp van een crowdfunding campagne bij het platform Voordekunst.

In 2024 wordt het een drieluik en geeft Ann, weer met behulp van geweldige donateurs en het Prins Bernhard Cultuurfonds het 3e Ana kunstboekje “Ana gaat verder” in eigen beheer uit.

Uitgaven van Atelier Ann Hoogendoorn