Twee kevergedichten
Statenhofpers, 2024
Formaat: 25,5 × 16 cm
Aantal pagina’s: 12
Oplage: 100 exemplaren
€ 29,50
Rudy Kousbroek – Twee kevergedichten – met een linosnede van Olivia Ettema
Hoewel Rudy Kousbroek als dichter debuteerde berust zijn grote faam toch vooral als schrijver van beschouwend proza. Toch is hij daarnaast altijd gedichten blijven schrijven waarbij dieren in al hun verschijningsvormen het voornaamste onderwerp vormen. Niet alleen over de door hem zo geliefde en in talloze weergaloze beschouwingen geëerde felis domesticus werden daarbij poëtisch vereeuwigd. Een uitgebreide bloemlezing van zijn dierengedichten verscheen in 2003 onder de titel Dierentalen.
Zelfs een niet zo voor de hand liggende diersoort als de kever wist Kousbroek in gedichten te portretteren.
Twee van deze gedichten verschijnen nu in Twee kevergedichten. Het betreft een met de hand uit de prachtige Meidoornletter gezette uitgave. Olivia Ettema maakte al jaren geleden een prachtige linosnede bij het gedicht ‘Decorum’ die in de huidige uitgave als frontispice in twee kleuren werd gedrukt. Daarnaast bevat het boekje het ongebundeld gebleven gedicht ‘Een keverleven’. De huidige uitgave met een omvang van 12 bladzijden werd, op ruim formaat met de hand gezet uit de Meidoorn en gedrukt op Japans Gekko Hodumura. Het omslag is van handgeschept Tsasho uit Bhutan.
De oplage bedraagt 100 op de pers genummerde exemplaren.
Het boek is te bestellen via de website van de pers. Het boekje is tevens verkrijgbaar bij de tafel van de Statenhofpers op de Drukkunstbeurs 19 en 20 oktober in De Prodentfabriek in Amersfoort.